Upravit stránku

Naše škola slavila úspěch v krajském kole SOČ

Dne 10. května 2017 se v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Palackého konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ).

V kategorii Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času soutěžila Tereza Kosmálová. Její práce Výzkum sluchových dovedností na GJB a SPgŠ (vedoucí práce Mgr. Vítězslav Kružík, PhD.) postoupila do kraje z druhého místa v kategorii. V náročné konkurenci krajského kola se práce umístila na šestém místě.

V kategorii Historie soutěžila Kristýna Přindišová. Její práce nazvaná Zákřovská tragédie v okresním kole v dané kategorii zvítězila (vedoucí práce Mgr. Michael Tesař). Práci v konkurenci kvalitních prací i prezentací krajského kola porota určila výborné třetí místo.

Úspěch naší žákyně navázal na úspěchy naší školy v Středoškolské odborné činnosti z minulých let.

Příští rok se celostátní kolo Středoškolské odborné činnosti bude konat v našem kraji, a to na Univerzitě Palackého. Bude se jednat o 40. jubilejní ročník. I z tohoto důvodu budeme usilovat o to, aby studenti naší školy zůstali nadále v této činnosti aktivní a tvořili kvalitní odborné práce.

Studentkám Tereza Kosmálové a Kristýně Přindišové děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim hodně zdaru v jejich budoucích odborných aktivitách.