Upravit stránku

Návštěva divadelního představení "Kabaret nahatý Shakespeare"

V úterý 2. května 2017 navštívili žáci naší školy představení Divadla Tramtárie v Olomouci.

Divadlo Tramtarie je nezávislé profesionální divadlo, které zahájilo svoji existenci v roce 2005. Od roku 2006 sídlí ve Slovanském domě v centru hanácké metropole. Za dobu své existence si postupně dokázalo vytvořit stabilní pozici v kulturním prostředí města Olomouce, zajišťuje pravidelnou kulturní produkci pro širokou veřejnost.

My jsme představení zhlédli v prostorách Divadla Na Šantovce. Pět nejznámějších tragédií Williama Shakespeara v jednom kabaretním pásmu v režii hostujícího Jiřího Trnky, který s Tramtárií v minulosti spolupracoval na inscenacích Taxi vinyl a Ošklivec. Kabaret nahatý Shakespeare (autorem scénáře je Vladislav Kracík) kombinuje autorské písničky s původními výstupy a monology z Shakespearových her. Pětice herců formou divadla na divadle vtipně a poučně převyprávěla Romea a Julii, Hamleta, Macbetha a předvedla i rapovou verzi Othella. V inscenaci pro pět herců se představili absolventi DAMU Bořek Joura a Martin Dědoch a členové souboru Divadla Tramtárie Petra Konev Čiháková, Jana Posníková a Václav Stojan.

Všichni jsme se ohromně bavili, představení bylo vtipné a přitom poučné. Určitě navštívíme další představení této divadelní společnosti.

Mgr. Marie Haluzová za třídy 2.AP, 2.BP, 3.C a 3.D