Upravit stránku

Předávání ocenění Talent Olomouckého kraje

Dne 17. října 2017 se v Regionálním centru Olomouc konalo slavnostní předávání ocenění Talent Olomouckého kraje. Cenu vyhlašuje odbor školství a mládeže Olomouckého kraje pro žáky s mimořádnými úspěchy v oboru hudebním, sportovním, přírodovědném, technickém a humanitním, a to v kategorii základních škol a nižších stupňů gymnázií a v kategorii středních škol. Mezi dalšími žáky ze všech koutů Olomouckého kraje byly oceněny dvě žákyně GJB a SPgŠ Přerov.

V kategorii základních škol v oboru sportovním byla vyznamenána druhým místem Anna Andrlová. Oceněna byla za významné úspěchy v plaveckých soutěžích. V kategorii středních škol v oboru humanitním byla vyznamenána pátým místem Veronika Štolfová. Oceněna byla za třetí místo v republikovém kole literární soutěže Nebojme se polednice.

A jak slavnostní gala odpoledne sama hodnotí?      

V úterý se konalo slavností předávání cen Talent Olomouckého kraje, na které jsem dorazila s výrazným předstihem.
Programem provázel ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela, díky němuž panovala v sále pohodová a veselá nálada. Program přitom nezahrnoval jen samotné předávání cen, ale také vystoupení umělecky nadaných studentů – bratří kytaristů, malé tanečnice a dvou houslistek.
Kromě finanční odměny jsem obdržela také diplom, powerbanku, cestovatelský průvodce Olomouckým krajem, bloček a tužku, snad aby bylo do bloku čím psát.
Sladkou tečkou na závěr pak byl už jen finální raut, kvůli čemuž nikdo ze zúčastněných neodešel z předávání s prázdným břichem. A tak to má být.

Představitelé Olomouckého kraje po vyhlášení cen žákům předali také ocenění školám, které se nadaným žákům aktivně věnují. V závěrečné části pak vyznamenali 12 pedagogů za práci s talentovanou mládeží. Z naší školy to byl Mgr. Michael Tesař za spolupráci a odbornou pomoc při realizaci Olympiády z českého jazyka v okrese Přerov. 

Předávání ocenění Talent Olomouckého kraje