Upravit stránku

Školní kolo recitační soutěže Pedagogická poema

Školního kola Pedagogické poemy se ve středu 12. 10. zúčastnilo celkem 25 žákyň a žáků převážně z prvních a třetích ročníků, ale také ze třídy 2. BP a 4. AP. Tříčlenná porota slyšela výborné až skvělé výkony nejen po stránce interpretační, ale oceňovala i výběr kvalitních textů a tvůrčí nasazení recitátorů.

Všichni vystupující zaslouží velkou jedničku s hvězdičkou. Do celostátního kola, které se koná začátkem listopadu v Litomyšli, lze však vybrat pouze jednoho z nich. Nakonec se porota rozhodla pro Alžbětu Neničkovou ze třídy 4. AP s koláží textů Emanuela Frynty ze sbírky Písničky bez muziky.

Recitátorům velmi děkujeme a pevně doufáme, že se opět setkáme v únoru na Wolkerově Prostějovu a také na jarní Literární kavárně.

V Litomyšli budou naši školu reprezentovat kromě Alžběty Neničkové (kategorie Přednes pro středoškolskou mládež) i Kristýna Ohlídalová z 2. BP (kategorie Čtení pro děti předškolního věku) a Lukáš Drábek ze 4. D (kategorie Improvizované vyprávění pro středoškoláky). Držíme jim palce a přejeme krásně a smysluplně prožitý čas v historické Litomyšli.