Upravit stránku

Úspěch žáků GJB a SPgŠ v projektu CEMACH

„Projekt CEMACH je kreativní soutěž v poznávání moderního státu Izrael určená studentům středních a vyšších odborných škol a univerzit třetího věku v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Hlavním cílem soutěže je seznámit studenty se současným Izraelem jako zemí zajímavou pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. Soutěžící díky projektu získávají dovednosti užitečné pro další studium i pro život.“ (www.cemach.cz)

V letošním roce proběhl již šestý ročník soutěže, do které se mohou účastníci zapojit v literární, výtvarné nebo multimediální disciplíně. Právě multimediální disciplína otevřela dveře k úspěchu studentům třetího ročníku a septimy gymnaziálních oborů Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově. Podle zadání projektu zpracovali a odeslali do soutěže internetové stránky o moderním Izraeli. Velmi dobrou zprávou a také oceněním práce bylo pozvání sedmi našich studentů na slavnostní vyhlášení výsledků, které se konalo 18. května v rezidenci velvyslance státu Izrael v Praze. Vzhledem k tomu, že pořadatel na tuto akci zve vždy deset nejlepších z každé kategorie, bylo napětí a očekávání všech pozvaných pochopitelné. Všichni z první desítky získali věcné odměny již při zahájení, ale ve hře zůstávaly ceny pro nejlepší. Nakonec na stupně vítězů dosáhly dvě naše zástupkyně. Na třetím místě, oceněném tabletem, se umístila Klára Horáková ze septimy a na místě druhém Lucie Důjková ze třídy 3.A. Ta získala cenu, která je velkým lákadlem pro všechny účastníky - exkluzivní poznávací a zážitkový zájezd do Izraele v období letních prázdnin.

Všem oceněným patří velký dík za odvedenou práci a předpokládáme, že úspěch bude motivací pro jejich mladší spolužáky v dalším ročníku projektu.

Mgr. Pavel Železný
školní garant soutěže