Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Erasmus+ KA2 2019

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání. Je nástupcem Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších.

Zprávy a fotografie z proběhlých akcí můžete po zaregistrování sledovat na eTwinningovém portálu. Jde o mezinárodní projekt, proto jsou zprávy v anglickém jazyce.

Cultural heritage: A precious treasure to be preserved, shared and passed on to future generations

Na Gymnáziu Jana Blahoslava a Střední pedagogické škole bude v následujících dvou letech probíhat projekt Erasmus + KA2 nazvaný Cultural heritage: A precious treasure to be preserved, shared and passed on to future generations.

Do projektu jsou zapojeny čtyři země - Česká republika, Itálie, Španělsko a Lotyšsko. Cílem projektu je přinést téma kulturního dědictví do škol a navázat spolupráci se zahraničními školami. Kromě poznání vlastního kulturního dědictví, projekt nabízí možnost poznat kulturu partnerských zemí. Projekt přinese i nové metody výuky, např. CLIL, peer-tutoring či debaty. V rámci projektu vycestuje 15 žáků školy a dva pedagogové do partnerských škol.
 

Webové stránky projektu