Dne 30. 11. 2021 se uskutečnil v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu Olomouckého kraje II první ze série pěti workshopů „Metodické kabinety“, určený učitelům z MŠ Olomouckého kraje. Tématem prvního workshopu byl „Podzim“, a protože Mikuláš a Vánoce již klepou na dveře, částečně zasahoval i do tématu „Svátky“.
Workshop byl zaměřen na zprostředkování nových teoretických znalostí, a především praktických dovedností. Praktickou formou integroval výtvarnou, hudební a dramatickou složku rozvíjející tvořivost dětí. Tyto tvořivosti byly představeny v souladu s moderními trendy využití digitálních technologií ve výuce a metodami rozvoje informatického myšlení dětí předškolního věku.
Nabídl účastníkům nové inspirace pro aktualizace metod výuky v učitelské praxi. Základem bylo střídání různých přístupů a učebních strategií, koncepčně promyšlené a plynulé prolínání introvertních a extrovertních vzdělávacích motivů, to vše s důrazem na rozvoj digitální gramotnosti v předškolním vzdělávání s ohledem na rozvoj informatického myšlení.
Celková koncepce workshopů vychází jednak z požadavků aktuálního RVP PV, ale také z připravovaných změn RVP PV, které kladou důraz na větší a účelné zapojení prostředků a programů ICT do výukového procesu, což je také zdůrazněno ve Strategii vzdělávací politiky ČR do roku 2030+.
Cyklus workshopů „Metodické kabinety“ reaguje na poptávku pedagogů po vzdělávacích kurzech, které by jim zpřístupnily nové trendy a přístupy k výuce dětí, naučily je novým výtvarným, hudebním či dramatickým technikám, to vše za podpory moderních digitálních technologií, což je cesta, jak pomoci jejich nenásilné implementaci informačních technologií do života MŠ.