Přejít na obsahovou část stránky

Erasmus+ - návštěva ze školy v Brestu

Naše škola v rámci projektu Erasmus+ pořádá výjezdy žáků i učitelů do různých evropských zemí. Pro školní rok 2024/2025 plánujeme výjezd našich francouzštinářů na dlouhodobější výměnný pobyt do Francie. Podařilo se nám navázat kontakt se školou v Brestu, ze které v úterý 7. 5. 2024 nás přijely navštívit dvě milé kolegyně z „kouzelného“ bretaňského regionu.

Naši žáci měli možnost zúročit, ale i ověřit své znalosti francouzštiny ve dvou hodinách neuvěřitelného setkání a konverzace.

První skupina, která se skládala z francouzštinářů ze třídy sekunda, kvarta a 1. D, měla téma "představování". Nejprve jsme zhlédli video, na jehož základně následoval krátký kvíz pro navození tématu a aktivizace slovní zásoby. Pak už byly utvořeny náhodné dvojice, jejichž úkolem bylo představit jeden druhého. Do aktivity se zapojily i francouzské kolegyně.

Druhá skupina si nachystala představení ČR, Přerova a české kuchyně v podobě prezentací naší typické snídaně, obědu a večeře (francouzštináři ze třídy 3. A a 2. A). Výstupy žáků jsme Francouzkám zpestřily ochutnávkou chlebíčků a českých buchet. Nemohli chybět ani ti nejmladší, primánci, kteří nás zavedli do restaurace, kde sehrály naprosto přirozené rozhovory při objednávání jídla a následného placení.

Podařilo se propojit odlišné skupiny francouzského jazyka. Nejvíce vyzdvihujeme společnou kooperaci a maximální zapojení žáků do jednotlivých interakcí. Odměnou byla pochvala jejich úrovně francouzštiny, velká snaha a nadšení. Žáci překonali nevelkou nervozitu a dokázali vytvořit příjemnou a tvořivou atmosféru.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti