Přejít na obsahovou část stránky

Florbalisté byli krůček od senzace

V pátek dne 22. března 2019 se konal v hale VUT Brno florbalový turnaj chlapců, konaný pod názvem KB Florbal Challenge, kterého se kromě florbalistů GJB a SPgŠ Přerov zúčastnilo dalších sedm vítězů jednotlivých krajských kol. Osm celků bylo rozděleno do dvou skupin, přičemž na přerovské hráče, jako vítěze Olomouckého kraje, čekali postupně vítězové z kraje Pardubického, Brněnského a Zlínského.


V prvním zápase skupiny se utkali přerovští hráči s Chrudimí. Zápas nakonec skončil remízou 1:1. Ke druhému zápasu ve skupině nastoupili chlapci GJB a SPgŠ proti Zlínu. Tohoto soupeře naše družstvo zaslouženě porazilo 4:2, čímž si zajistilo postup minimálně do čtvrtfinálových bojů. V posledním zápase skupiny remizovali naši hráči s domácím celkem 2:2. Tento výsledek zajistil našemu týmu postup mezi šestici nejlepších týmů.

Ve čtvrtfinálovém utkání, o postup mezi nejlepší čtyři chlapecké florbalové týmy, se přerovský tým střetl s florbalisty z Ostravy. Utkání skončilo výhrou přerovských chlapců 3:2. Tento výsledek zajistil účast v semifinálovém zápase, ve kterém se náš tým střetl s dosud neporaženými hráči z Trutnova. Velice fyzicky náročný zápas skončil nerozhodně 2:2 a o postupujícím do finále musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich nakonec byli přerovští florbalisté šťastnějšími, když o postupu rozhodli proměněným nájezdem v osmé sérii.

Ve finálovém utkání o postup do ostravského Superfinále čekal na přerovské florbalisty celek ze Zlína. Po vyrovnaném prvním poločase postupně začaly přerovským chlapcům docházet síly a nakonec jednoznačně Zlínu podlehli 0:4.

Naši florbalisté tak nakonec skončili těsně před branami ostravského superfinále. Celkově se v letošním ročníku KB Florbal Challenge umístili na vynikajícím 4. místě ze všech zúčastněných týmů v České republice. Jedná se proto o historicky nejlepší  výsledek v této soutěži.

Naši školu reprezentovali tito hráči: Marek Mitaš, Ondřej Kowalik, David Šimanský, Viktor Šabršula, Jan Fencl, Denis Vohrabal, Martin Ryšavý, Patrik Tarnoczy, Tomáš Suchánek, Adam Vlček, Maxim Šefčík a Petr Mirvald.

Všem chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Přerovský deník 4. 4. 2019 - Středoškoláci z Přerova byli krůček od florbalového Superfinále!Z

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti