Přejít na obsahovou část stránky

Informace pro školy a školská zařízení k testování od 17. ledna 2022

Pokyny pro žáky

Od 17. ledna probíhá screeningové testování pouze 1x za týden, a to každé pondělí, není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se screeningové testování první vyučovací den v týdnu.

Testování nepodstupují žáci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test).

Testují se i žáci, kteří jsou plně očkovaní, a také ti, kteří prodělali onemocnění covid-19 a jsou stále ve lhůtě 180 dnů od prvního pozitivního testu na covid-19.

NOVĚ

Žák oboru PMP v denní formě studia, který se testuje ve škole, není povinen se již podrobovat testování na pedagogické praxi v mateřské škole. Pokud je praxe první den přítomnosti žáka ve škole v daném týdnu, testuje se školním testem v mateřské škole. Vyučující pedagogické praxe bude mít pro žáky testy k dispozici.

Pokyny pro zaměstnance

Od 17. ledna se plošně testují všichni zaměstnanci školy bez ohledu na to, zda jsou plně očkovaní nebo zda prodělali v posledních 180 dnech onemocnění covid-19. Mění se frekvence testování na 1krát týdně.

Vyučující pedagogické praxe se budou testovat pouze 1x týdně v naší škole, popř. v mateřské škole, pokud je praxe prvním pracovním dnem v daném týdnu, ale testem z naší školy. Pokud se testují v naší škole, v mateřské škole se pouze prokáží potvrzením o prodělaném testování (dokument najdou ve své schránce).

Žáci dálkového studia se netestují.

Stále platí pro všechny žáky denní i dálkové formy vzdělávání a zaměstnance povinnost nošení ochrany nosu a úst ve společných prostorách školy. Ve výuce tato povinnost není, pokud jsou splněna všechna platná nařízení, a v místnosti je přítomno nejvýše 50 žáků.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti