Přejít na obsahovou část stránky

Konference „Dnes jsem jako senátor“

Dne 4. 12. 2023 se vybraní žáci gymnázia zúčastnili studentské konference „Dnes jsem jako senátor“ v Senátu Parlamentu České republiky.

Konference se zabývala tématem Zadržování vody v krajině, které koresponduje s letošním tématem EVVO naší školy. Žáci si na základě své pečlivé přípravy formulovali pozměňovací návrhy ke společnému usnesení i konkrétní argumenty ke společné rozpravě.

Naši žáci byli v samotné rozpravě mimořádně aktivní. Během porady jednotlivých klubů se jim pak podařilo vyjednat podporu pro své návrhy se zástupci dalších škol. Díky tomu se jim podařilo  prosadit podstatnou část jejich pozměňovacích návrhů.

Mimo samotnou simulaci jednacího dne Senátu měli žáci možnost diskutovat s odborníky z Ministerstva ŽP a přítomnými senátory. Celá akce probíhala pod záštitou místopředsedkyně Senátu PČR RNDr. Jitky Seitlové a nadačního fondu Modrá rybka.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti