Přejít na obsahovou část stránky

Přednáška na téma EU – její historie, instituce, výhody a nevýhody členství, mýty a dezinformace

Dne 10. 3. 2023 proběhla na naší škole přednáška Dr. Ondřeje Filipce (Mgr. et Mgr. Ondřej Filipec, Ph.D.), odborného asistenta katedry politologie a společenských věd PF UPOL, který se zaměřuje na evropské právo a politiku EU.

Připravil si pro naše žáky ze tříd 3. D a 4. D (specializace Humanitní studia) přednášku a následnou diskuzi na téma EU – její historie, instituce, výhody a nevýhody členství, mýty a dezinformace.

„Přednáška byla naprosto skvělá. Pan doktor mě zaujal, nebylo to nudné přednášení naučeného textu, ale především fakta získaná lety praxe a proložená humornými vsuvkami. Dozvěděli jsme se základní informace o EU, vedení Evropské unie, dále o její politice v oblasti kultury, ekonomiky a environmentální problematiky. Mohli jsme pokládat otázky, na které jsme získali zajímavé odpovědi. Přednáška pak přešla ve volnou diskuzi. Děkujeme panu Mgr. et Mgr. Ondřeji Filipcovi, Ph.D. za jeho výklad a odkrytí dezinformací, které se mnohdy Bruselu týkají. Přednášku jsem si užil a těším se na další akce!“

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti