Přejít na obsahovou část stránky

Příprava k přijímacím zkouškám na gymnázia a SOŠ pro školní rok 2019/2020

Vážení rodiče, milí žáci,

od ledna 2019 budou na naší škole probíhat přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na šestileté gymnázium, čtyřleté gymnázium a střední odborné školy, které jsou určené pro žáky 7. a 9. tříd základních škol.

Kdy a kde?
Kurz bude probíhat od ledna do března 2019 na Gymnáziu Jana Blahoslava a Střední pedagogické škole, Přerov, Denisova 3 každé pondělí (v případě velkého zájmu i v úterý) vždy 2 vyučovací hodiny (2 x 45 minut – jeden týden matematika, druhý týden český jazyk).

Čas?
Pondělní kurz bude zahájen 14. ledna 2019 a ukončen 25. března 2019 (mimo jarní prázdniny okr. Přerov 18. 2. 2019).
9. třídy - od 16.00 do 17.35 hodin na budově Střední pedagogické školy, ul. Denisova 3, učebna 2. BP - 2. patro
7. třídy - od 15.30 do 17.05 hodin na budově Gymnázia Jana Blahoslava, ul. Štefánikova 10, učebna VII. - přízemí

Úterní kurz bude zahájen 15. ledna 2019 a ukončen 26. března 2019 (mimo jarní prázdniny okr. Přerov 19. 2. 2019).
9. třídy - od 15.30 do 17.05 hodin na budově Střední pedagogické školy, ul. Denisova 3, učebna 2. BP - 2. patro

Jak bude kurz probíhat?
Kurz se bude skládat z 20 vyučovacích hodin (10 hodin českého jazyka, 10 hodin matematiky). Obsahem bude výuka obtížnějších témat učiva, která jsou součástí Rámcového vzdělávacího programu pro základní školy a probírají se zvláště v posledním ročníku. V hodinách se dále samostatně nebo společně budou řešit testové úlohy. Žáci si tak vyzkoušejí kromě znalostí i stres a únavu, které přijímací zkoušky doprovázejí.

Kurz bude zaměřen na všechny oblasti přijímacích testů. V českém jazyce pravopis, mluvnice, stylistika, literatura a porozumění textu. V matematice typové úlohy. Pro 7. třídy – základní početní operace, slovní úlohy, práce s rovinnými a prostorovými tělesy. Pro 9. třídy – práce se zlomky, řešení rovnic, řešení slovních úloh, práce s rovinnými a prostorovými tělesy, statistické úlohy.

Jak a kde se přihlásit?
Přihlášku najdete v souborech ke stažení na stránkách naší školy. Vyplněnou přihlášku + platbu zašlete nejpozději do 10. 12. 2018.na gremlicova@gjb-spgs.cz, nebo adresu GJB a SPgŠ, Denisova 3, 750 02 Přerov.
Na Vaši emailovou adresu Vám zašleme potvrzení o přijetí přihlášky. Bližší informace Vám rádi podáme v průběhu konání Dne otevřených dveří 1. 12. 2018 od 8.30 do 12.00 hodin.

Cena kurzu?
Cena kurzu je 1200 Kč. Platba bude probíhat bankovním převodem. Číslo účtu naleznete na přihlášce.
Na případné dotazy Vám rádi odpovíme. Kontakt: tel. 581 291 239, gremlicova@gjb-spgs.cz

TĚŠÍME SE VA VÁS!


Mgr. Romana Studýnková v. r.
ředitelka

 

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti