Přejít na obsahovou část stránky

Projekt Erasmus+ KA1 New opportunities

Ve dnech 9. – 15. května 2022 hostila naše škola italského učitele Antonia Parillo, ředitele hudební školy na naší partnerské škole Lyceo L.Garafano. Jedná se o prestižní školu, ve které se žáci učí hudební teorii, zpěv a hru na hudební nástroj. Antonio se blíže zajímá o výuku hry na tradiční italské hudební nástroje, což byl i důvod jeho návštěvy na naší škole. Jeho mentorem byla po celou dobu vedoucí hudební sekce Jana Beranová.

V rámci týdenního programu se Antonio nejprve seznámil s hudebně vzdělávacím programem naší školy. Navštívil vybrané hodiny hudební výchovy a hry na hudební nástroj, po nichž následoval rozbor. Antonio se zúčastnil také hudebního dopoledne s Primou pod vedením Karla Berky, ve kterém se naučil tančit polku, seznámil se s místními lidovými písněmi a tradičními hudebními nástroji.

Pro učitele PK HV a žáky naší školy Antonio uspořádal workshop s názvem Tammorriata a Tarantella Napoletana. Jeho obsahem bylo:

  • vstupní informace o historii a vývoji těchto zpěvů a tanců,
  • ukázka hry na tradiční italské hudební nástroje (tammorra, kastaněty…),
  • praktická výuka rytmů a techniky hry na tradiční hudební nástroje,
  • neapolské lidové písně s doprovodem na tradiční lidové nástroje.

Milým překvapením pro nás bylo, když nám Antonio na konci svého pobytu předal darem hudební nástroje, na které jsme celý týden hráli (tammora, kastaněty a další).

Cíl projektu byl naplněn a PK HV navázala možnou spolupráci do budoucna.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti