Přejít na obsahovou část stránky

Projekt „TOGETHER“ vyhrál evropskou cenu

Ředitelka Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově Mgr. Romana Studýnková převzala 22. 11. 2021 v reprezentativních prostorách Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí v Praze za účasti zástupců dalších oceněných projektů, významných osobností MŠMT a Domu zahraniční spolupráce Evropskou cenu za inovativní výuku (European Innovative Teaching Award).

Cílem projektu v rámci ERASMUS+, v kategorii školní vzdělávání, bylo hledání cest k podpoře a začlenění znevýhodněných žáků do vzdělávacího procesu. Našimi partnery byly školy z Velké Británie - Londýna a Itálie – Castel Ritaldi. Každá ze škol se zaměřila na téma znevýhodněných žáků ve svém městě. Součástí tohoto programu byly také projektové dny, na kterých měli žáci a jejich rodiny možnost představit svoji kulturu, tradice a způsob života. Sdílením zkušeností si kladli za cíl podpořit integraci znevýhodněných žáků a pomoct menšinám.

Společným jazykem projektu byla angličtina. Žáci z České republiky a Itálie tak měli mnoho příležitostí procvičit si cizí jazyk s rodilými mluvčími z Londýna.

Poděkování za tento velký úspěch naší školy patří bývalé paní kolegyni Mgr. Veronice Pecarové, která vyučovala na naší škole anglický jazyk a projekt „Together“ ve spolupráci s ostatními učiteli vytvořila a řídila.

Získání evropská ceny je pro pedagogy i žáky školy velkou motivací a jedeme dál…

Romana Studýnková
ředitelka školy

Předání evropské ceny za projekt Together

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti