Přejít na obsahovou část stránky

Středoškolská esportová liga League of Legends

V průběhu druhého pololetí letošního školního roku se žáci naší školy zúčastnili středoškolské esportové ligy ve hře League of Legends. Během března proběhla mezi žáky kvalifikace a do konečného týmu se probojovali: Tomáš Létal (kapitán, 1. A), Martin Malenda (sexta), Jan Krbeček (4. A), Patrik Golasik (3. A), Matouš Ludva a Stanislav Deák (oba 2. A).

Ligy se účastnilo celkem 64 škol z České a Slovenské republiky. Jednotlivé školy byly rozlosovány do skupin po 8 účastnících. V těchto skupinách pak museli žáci odehrát systémem každý s každým jeden zápas týdně. Do následného play-off pak postupovaly vždy dva nejlepší týmy ze skupiny.

Našim žákům se v těžké konkurenci ostatních škol podařilo obsadit s bilancí 5 výher a 2 porážek konečné 3. místo ve skupině. Od postupu je tak bohužel dělila jediná výhra a s turnajem se museli předčasně rozloučit.

Nicméně vzájemná kooperace, rozbory soupeřova týmu před zápasy, vymýšlení strategií aj. přineslo žákům mnoho cenných zkušeností, a především spoustu nových zážitků. Náš tým se už nyní těší na nadcházejí ročník ligy, ve kterém chtějí své letošní umístění ještě vylepšit a probojovat se přinejmenším do vyřazovacích zápasů.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za reprezentaci školy a do dalšího ročníku přejeme mnoho štěstí.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti