Přejít na obsahovou část stránky

Úspěch naší žákyně v komiksově-výtvarné soutěži

Dne 30. 1. 2023 se konalo v Praze na FF UK v Centru vizuální historie Malach slavnostní předávání cen komiksově-výtvarné soutěže. Naše žákyně Martina Zbranková z kvarty získala ve své kategorii krásné první místo ve velké konkurenci žáků středních a vysokých škol. Úkolem soutěžích bylo vytvořit komiks či jiné vizuální dílo na základě nahrávek s pamětníky 2. světové války, které se nachází v Archivu USC Shoah Foundation a USHMM a vybrat z vyprávění kratší ucelenou epizodu, historku, či příběh. Dílo mohlo být vytvořeno jakoukoli výtvarnou či vizuální technikou (kresba, malba, grafika, koláž, fotografie, animace, film či jejich kombinace). Martina zpracovala epizodu z vyprávění Adolfiny Sovové technikou malby.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen pro autory vítězných prací proběhlo v rámci 13. výročí Centra vizuální historie Malach konaného 30. ledna 2023 na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Při té příležitosti měli účastníci možnost vyslechnout poutavé vyprávění pamětnice Evy Benešové, která zažila během války, jako malé židovské děvčátko, se svou rodinou neustálé skrývání a útěky.

Akce probíhala v krásných historických budovách na Malostranském náměstí.

Ředitelka školy Mgr. Romana Studýnková také Martině pogratulovala a poděkovala za reprezentaci školy v celostátní soutěži.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti