Přejít na obsahovou část stránky

Vyhlášení ocenění Talent Olomouckého kraje 2022

Ve středu 21. 9. 2022 proběhlo v sále Pegasus Regionálního centra Olomouc slavnostní vyhlášení ocenění Talent Olomouckého kraje 2022, na kterém převzala ředitelka Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově Mgr. Romana Studýnková ocenění za 1. místo v humanitním oboru v kategorii škol, které se systematicky věnují péči o talentované a nadané žáky a studenty.

Talent Olomouckého kraje je oceněním nejlepších žáků, studentů, škol a školských zařízení, kteří dosáhli mimořádných výsledků v mezinárodních, ústředních či krajských kolech soutěží a přehlídek. Jde především o významnou formu podpory talentované mládeže v Olomouckém kraji.

Ocenění se uděluje v pěti oborech: humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním.

Za naši školu byli ve sportovním oboru ve věkové kategorii I. (žáci II. stupně ZŠ a 1.-4. ročníky víceletých gymnázií) nominováni tři žáci: Amálie Mirvalová (tercie), Sebastian Nicolas Šipoš (tercie) a Tamara Běhalová (tercie), která byla za svoje úspěchy na Mistrovství ČR ve fitness (1. místo na Mistrovství ČR v kategorii dorostenek a 2. místo na Mistrovství ČR v kategorii juniorek) oceněna 5. místem z celkového počtu 27 nominovaných žáků.

Do věkové kategorie II. (střední školy a 5.-8. ročníky víceletých gymnázií) byli za naši školu nominováni tři žáci: v uměleckém oboru Michaela Pazourová (4. BP) a Lucie Bradová (letos již absolventka školy) a v humanitním oboru Tomáš Kořínek, letos již také absolvent naší školy, který byl za svůj úspěch v Konverzační soutěži v ruském jazyce v kategorii SŠ II (1. místo v krajském kole, 1. místo v ústředním kole) oceněn v tomto oboru 1. místem.

Všem žákům i učitelům, kteří se na tomto úspěchu naší školy podíleli, patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci školy. Doufáme, že tento úspěch bude motivací pro další žáky, aby byli v letošním školním roce mezi oceněnými žáky právě oni.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti